تبلیغات
بانک مقالات و نرم افزارهای برق - 10 نکته مهم در انتخاب اینورتر
راهنمایی های زیر را دنبال کنبد و یک سیستم درایو فرکانس متغیر مطمئنی را ایجاد کنید.
استفاده از درایوهای فرکانس متغیر(اینورتر) منافع بسیاری را به همراه دارد،که تطبیق و تنظیم آن از آنچه که در ابتدا دیده می شود ساده تر است و تنها لازمه ی آن بکارگیری نکات زیر می باشد که در ساخت یک سیستم درایو فرکانس متغیر توسط
 Brian Shuman نشان داده شده است

1.نیاز گشتاور در یک بار یا در یک پروسه در سیستم طراحی شده شما چقدر می باشد؟ آیا این بار برای راه­  اندازی مضر می باشد؟

درایو فرکانس متغیر قابلیت جریان بالای محدود دارد، جریان بار مضر در لحظه راه اندازی ممکن است به دستگاهی با سایز بالاتر به منظور تامین جریان بالاتر نیاز داشته باشد.

2.درایو چه تعداد موتور را می تواند کنترل کند؟اگر بیش از یکی است ، آیا می تواند به طور همزمان و پیوسته راه اندازی کند؟

پیک جریان بار همه موتورها  را در بدترین شرایط عملیاتی ، که سیستم طراحی شده می تواند با آن مواجه شود را محاسبه کنید  . براساس حداکثر جریان مورد نیاز مناسب ترین اندازه درایو فرکانس متغیر انتخاب کنید.

3.آیا اقدامات شما به راه اندازی سریع و یا توقف اضطراری نیاز دازد؟
اگر این چنین باشد، جریان بالا به یک درایو فرکانس بالا نیاز دارد. حتی درایو با فرکانس متغیر با سایز بالاتر ممکن است لازم شود.

4.آیا داغ کردن موتور نگرانی زیادی برای کاربردهای شما در سیستم های طراحی شده با  درایو فرکانس متغیر می باشد؟

اگر این چنین محتمل است ، برای کاربردهای سرعت پایین و گشتاور ثابت

5.درایو فرکانس متغیر به چه سایزی از موتور نیاز دارد که پروسه و اقدامات شما را را اندازی کند؟

در نظر داشته باشید که موتور های کوچک کارایی و کیفیت موتور های بزرگ را ندارند. بنابراین بهبود شرایط به علت وجود درایو فرکانس متغیر ، ظاهری خواهد بود.اگر چه وقتی موتورهای بزرگ توان بیشتری را مصرف می کنند، موتورهای کوچک کارایی را افزایش می دهند و طول عمر مفید موتور را بطور قابل ملاحظه ای بالا می برند.

6.آیا درایو فرکانس متغیر در محیط هایی با ذرات ریز معلق در هوا و یا محیط هایی با دمای بالای محصور شده قادر به عمل کردن می باشد؟

در مورد ذرات معلق در هوا باید اطمینان حاصل کرد که تمام مواد بکار گرفته شده  در مقابل مواد شیمیایی مقاوم هستند و در مورد ذرات بسیار ریز تمام مواد مطمئنا آب بندی شده اند.برای دماهای بالا ، خنک سازی های مورد نیاز فراهم شده است.

7.آیا شما به ابزار یا مشخصه ی محافظتی در درایو نیاز دارید تا فعالیت متداوم درایو را تضمین کند؟

دقت کافی را داشته باشید که درایو در شرایط جریان بالا می تواند دچار خطا شود ، یا درایوی که گشتاور موتور را حفظ و سرعت موتور را کم می کند تا جریان خواسته شده را ثابت نگه دارد ، می تواند دچار خطا شود.

8.آیا شما در دستگاه خود به قابلیت های بسیاری برای تشخیص نیاز دارد؟ این قابلیت ها برای راه اندازی بار در بی باری  و یک آنالیز ریز و دقیق برای خطا یابی چقدر اهمیت دارد؟

9.آیا ضریب اصلاح توان خازن ها که بر روی بار موتورهای درایو فرکانس متغیر شما نشان داده شده است ،باید راه اندازی و عمل کنند؟

زمانی که ضریب اصلاح توان خازن ها تغییر می کند ، نوعا اغتشتشات توان را ایجاد می کنند. و درایو فرکانس متغیر به طور نامطلوبی تحت فشار قرار می گیرد.که ترانسفورمر های ایزوله شده و راکتورهای خطی لازم می باشد .

10.آیا امکان تغییر منبع توان به صورت مطلوبی  برای سیستم طراحی شده شما وجود دارد در حالی که درایو فرکانس متغیر در حال عمل کردن است؟

این حالت ممکن است رخ دهد .برای مثال زمانی که بار توسط ژنراتورها به هنگام قطعی برق، متوقف می شود. برخی از این درایو ها می توانند این کمبود برق را جبران کنند در حالی که برخی نمی توانند.
طبقه بندی: مقالات اموزشی اتوماسیون صنعتی،

تاریخ : جمعه 17 بهمن 1393 | 08:58 ب.ظ | نویسنده : سجاد عبداللهیان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.